مراسم خرافی «زنده گردانی» در اسپانیا +عکس

مراسم ها و فستیوال های عجیب در دنیا کم نیستند اما برخی مردم کشورهای به ظاهر صنعتی و متمدن، گاهی بیشترین خرافات را در زندگی خود وارد کرده اند و البته نام آنرا جشن می گذارند.
 شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که از خطر مرگ نجات پیدا کرده باشید به گونه ای که شاید مرگ را در چند قدمی خودتان دیده اید. این اتفاقی است که امکان وقوع آن برای تمام مردم دنیا وجود دارد.

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که انسان های خرافاتی در آن فراوانند و البته در یکی از شهرهای این کشور به نام "لاس نایوس" این موضوع نمود بیشتری دارد و هرساله یک مراسم خرافی بسیار عجیب در این شهر برگزار می شود.


این شهر که یکی از مراکز خرافه پردازی در اسپانیا است و قرن های بسیاری است که مردم آن به اعمال اینچنینی دست می زنند، مراسم عجیبی برگزار می شود که عنوان آن "زنده گردانی" است.

در این مراسم افرادی که در سال گذشته از مرگ نجات پیدا کرده اند را در داخل تابوت قرار می دهند و آن ها را روی دست می گیرند و در داخل شهر می چرخانند. این مراسم در روز 29 جولای هر سال با حضور افراد بسیار زیادی برگزار می شود.


این مراسم از صبح آغاز می شود و مردم تابوت ها را به سمت کلیسای شهر حرکت می دهند سپس بعد از سخنرانی آن ها را به سمت قبرستان شهر می برند و بار دیگر هنگام عصر به کلیسا باز می گردند. در تمام این مدت افراد باید در تابوت ها بخوابند و در آخر آن ها بلند می شوند و مورد تشویق دیگران قرار می گیرند.

اهالی شهر معتقدند این اقدام، باعث گرامیداشت زندگی در شهر می شود و روح های خبیث و اتفاقات بد را از منطقه دور می کند
/ 0 نظر / 39 بازدید