همراه با خورشید

این وبلاگ امکانی برای همراهی و همدلی با دانشجویان است

برگ دیگری ازنفوذمرموز بدست خودی
نویسنده : علی اصغر کاملی - ساعت ۱:۳٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩٥
 
 
حضور یکی از مشاوران جورج سوروس که از وی به عنوان عامل فروپاشی اقتصاد کشورهای مخالف امریکا یاد می شود، به دعوت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در دانشگاه امیر کبیر، اعتراض دانشجویان انقلابی این دانشگاه را به دنبال داشت.
جفری ساکس به همرام جورج سوروس میلیاردرامریکایی پشتیبان انقلاب های مخملی وبان کی مون
حضور جفری ساکس از مشاوران جورج سوروس که از وی به عنوان عامل فروپاشی اقتصاد کشورهای مخالف امریکا یاد می شود، به دعوت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در دانشگاه امیر کبیر، اعتراض دانشجویان انقلابی این دانشگاه را به دنبال داشت.

 جفری ساکس که از دیروز با عنوان مشاور عالی دبیرکل سازمان ملل متحد و به دعوت وزارت امور خارجه وارد تهران شده است، در اولین سخرانی خود به دانشگاه صنعتی امیر کبیر رفت تا در مورد نشستی با موضوع «اهداف توسعه­ی پایدار» سخنرانی کند.

این در حالی است که دعوت از ساکس که به عنوان متخصص فروپاشی اقتصاد کشورهای مخالف امریکا شناخته می‏شود، موجی از اعتراضات را در محافل دانشجویی به دنبال داشته است.

مدیر ارشد اجرایی دفتر توسعه پایدار دانشگاه صنعتی امیرکبیر در توضیح علت حضور او در این دانشگاه گفته است که « بازدید از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بررسی ظرفیت های موجود و چگونگی همکاری مشترک سازمان ملل متحد با این دانشگاه برنامه های پیش بینی شده در بازدید جفری ساکس از این دانشگاه است.»

در همین حال، حضور این چهره امنیتی – اقتصادی امریکایی در دانشگاه امیر کبیر، اعتراض جمعی از دانشجویان این دانشگاه را در مقابل محل سخنرانی وی به دنبال داشت.

 دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی به زبان انگلیسی و فارسی همچون : "تئوریسن سرکوب مردم بولیوی جایی در ایران ندارد"،"صندوق بین المللی پول و بانک جهانی قطعات پازل نظام سلطه هستند" به حضور او در این دانشگاه اعتراض کرده‏اند.

 

 

جفری ساکس همچنین قرار است در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی نیز سخنرانی کند.

 

نکته­ی قابل توجه آنجاست که حضور جفری ساکس در ایران به دعوت وزارت خارجه بوده است