همراه با خورشید

این وبلاگ امکانی برای همراهی و همدلی با دانشجویان است

سخنان قابل تامل وزیر اطلاعت سابق درباره پروژه نفوذ
نویسنده : علی اصغر کاملی - ساعت ۸:٢۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ دی ۱۳٩٤
 
حجت‌الاسلام حیدر مصلحی(وزیر سابق اطلاعات):
 
- مقام معظم رهبری درزمانی که بحث تحریف حضرت امام (ره) مطرح‌شده بود، سخن بسیار مهمی که برای هوشیاری ملت ایران قابل‌توجه است، فرموند و گفتند اگر ملت ایران راه امام را گم کند، غفلت کند و یا عمداً راه امام را کنار بگذارد، سیلی می‌خورد. چنین جمله‌ای از رهبر انقلاب بی‌سابقه و قابل‌توجه است.
 
- در سال ۴۲ شهید عراقی و آقای عسکر اولادی خدمت امام خمینی (ره) رسیدند و امام به آن دو فرمودند: "من از نهضتم سه هدف دارم هدف اول حکومت اسلامی، دوم بیداری اسلامی در جهان و هدف سوم زمینه‌سازی برای ظهور است." امروز هر سه این موضوعات جلو می‌رود و جریان نفوذ برای تحریف این مسیر کار می‌کند، چون می‌بیند مسیر انقلاب اسلامی در حال پیشروی و به نتیجه رسیدن است.
 - دشمن در نفوذِ موردی، دنبال ترور فیزیکی و شخصیتی است و البته برخی اوقات دنبال به قدرت رساندن فرد است به‌گونه‌ای که فرد را در موضع تصمیم سازی‌های بزرگ قرار دهند. امروز در نفوذِ موردی، تمام خطوط قرمز اطلاعاتی کنار گذاشته و رد شده است.
 
- درگذشته جاسوس به فردی گفته می‌شد که ماهی یک‌بار با سرویس اطلاعاتی در ارتباط باشد، اما امروز این‌گونه نیست، در دوره تصدی من در وزارت اطلاعات وضعیت یک فردی به این صورت بود که جاسوس است، اما هیچ مدرکی نداشتیم و نمی‌توانستیم ثابت کنیم اما بالاخره به‌جاهایی رسیده بودیم. وقتی با طرف صحبت کردیم و گفتیم چگونه ارتباط برقرار شد؟ گفت سرویس MI۶ به من یک‌بار مراجعه کرده و گفته ما هیچ ارتباطی با تو نداریم، هیچ ردپایی نمی‌گذاریم و تأمین مالی هم می‌کنیم اما یک‌چیزی می‌خواهیم و آن این است که شما که مسئول دفتر آن شخصیت مهم کشوری هستی، اگر او خواست فرد توانمندی را در  زیرمجموعه خود بکار گیرد، تو اجازه نده این به‌کارگیری را نده و رأی او را بزن! مثال‌های مختلفی را برای این موضوع هم برای ما زد.
 
- مثلت موساد و mi۶ و سیا با طراحی خود، تمامی سرویس‌های اطلاعاتی را به خدمت گرفته است. در منطقه نیز این سرویس‌ها را به‌عنوان نیابتی به‌کارگیری کرده است.
 
- نفوذِ جریانی از طریق ایجاد التقاط فکری رخ می‌دهد. برخی‌ها می‌گفتند چرا فلان فرد که بر روی یک شخصیت اثر می‌گذاشت دستگیر نمی‌کردید؟ می‌گفتم التقاط فکری را چطور می‌خواهیم دستگیر کنیم؟ هم‌اکنون در ایجاد التقاط فکری سرویس‌های اطلاعاتی به میزان قابل‌توجهی از جاسوس‌ها و آدم‌هایش در کشور استفاده می‌کند.
 
متأسفانه اخیراً کتابی به نام "ایران و آمریکا" نوشته حسین موسویان که به اتهام جاسوسی و اخلال در امنیت ملی بازداشت شده بود و در فروردین ۱۳۸۷ به اتهام «اخلال در امنیت ملی» به دو سال حبس تعلیقی و پنج سال محرومیت از خدمات دولتی محروم شد چاپ‌ شده است. در دولت دهم برخی‌ها پیش من واسطه می‌شدند که این آقا به خاطر اینکه مادرش مریض است و ... بگذارید به ایران بیاید و برود، بنده می‌گفتم اگر به ایران بیاید دستگیر خواهد شد. اما باکمال تأسف این فرد به ایران آمده و اخیراً رفته است و بعد هم که برگشته است. هفت مرحله برای نفوذ جریانی و ایجاد التقاطی که باید در نفوذ جریانی اتفاق بیفتد نام می‌برد. همه‌ی همّ و غم این فرد در این کتاب این است که بگوید ایران و آمریکا قهر کردند و ما باید این دو را با هم آشتی بدهیم!
 
- دردآور آن است که ملت ایران را احمق فرض می‌کنند. در همین موضوع اخیر قانون گردشگران، می‌گویند ما به کنگره کار نداریم و موضوع را  با دولت آمریکا داریم جلو می‌بریم. درحالی‌که باید پرسید با رئیس‌جمهوری بعدی چگونه می‌خواهید کار را انجام دهید؟
 
- در دوران سازندگی ببینید تحریف و نفوذ چه نقشی داشته، بنابراین باید مورد بررسی قرار گیرد. این معوقات بانکی بررسی کنید مال چند نفر است؟ حدود ۳۰۰ نفر . این‌ها اکثراً مربوط به دوره سازندگی است. نفوذ و تحریف در دوره اصلاحات این بود که اندیشه امام باید در موزه‌ها دنبالش گشت. امروز همین مسیر دنبال می‌شود البته این مسیر پیشرفت کرده است و با خاطره گویی به دنبال به سپردن اندیشه امام در موزه‌ها هستند.
 
- عده‌ای بدون تعارف الگویشان حکومت سعودی است و در این قصرها رفت‌وآمد کرده‌اند، دلشان برای آن‌ها لک‌زده است درحالی‌که امام فرمود اسلام آمریکایی را اسلام اشرافی گری و اسلام ابوسفیان می‌دانستند و اسلام ناب را اسلام فقرای دردمند و پابرهنه‌ها می‌گویند.
- در دوره اصلاحات ضربات سنگین اطلاعاتی خوردیم و سنگین‌تر از آن در فتنه ۸۸ بود، در این فتنه اتفاقی که افتاد این بود که نخستین قطعنامه در سازمان ملل پس از فتنه ۸۸ بود، چراکه عده‌ای رفتند و در ارتباطاتی که با آمریکایی‌ها برقرار کردند کد دادند و راه‌های فشار را به دشمن نشان دادند و گفتند باید ایران را تحت‌فشار قرار دهید.
- دشمن در جنگ نرم نیز به دنبال تغییر رفتار و تغییر ساختار است و وقتی موضوع شورای رهبری مطرح می‌شود آخر آن تغییر ساختار است و چیزی غیرازآن است. آمریکا در فتنه ۸۸ از ولی‌فقیه سیلی خورده و به دنبال به هم ریختن ساختار نظام ولایی است.

- یک سال قبل از انتخابات ۱۳۸۸ در پی اظهارات افراد مختلف بحث تقلب و صیانت از انتخابات مطرح شد، باید امروز نیز به حرف‌هایی که قبل از انتخابات اسفندماه می‌شود، توجه کنید و این‌ها همان نفوذ است، امروز همان فتنه جمل و فتنه طلحه و زبیر است. زبیر همان فردی است که بعد از پیامبر(ص)در دفاع از حضرت امیر(ع) شمشیر کشید، اما بعد از ۲۵سال مخالف امام علی(ع) شد و از خانه رسول‌الله(ص) عایشه را سوار بر شتر کردند و وارد میدان نمودند. نفوذ این‌گونه طراحی می‌کند. لذا باید از تاریخ عبرت گرفت